Sa oled mõelnud, et sul võiks olla koer, aga sa ei tea veel täpselt, kas see on õige otsus?Sellest programmist leiad õiged küsimused, mis aitavad sul selgust saada.

Programmi lõpuks on sul selgus käes, kuidas teha teadlik, ja vastutustundlik valik.


Võtaks koera

on 8-nädalane veebiprogramm pereinimestele, kes kaaluvad, kas võtta koer. Ükskõik, kas kaalud koera võtmist laste tungival nõudmisel või on unistus koerast sind juba lapsepõlvest saatmas, see programm annab sulle ettekujutuse, mida tähendab koeraomanikuks olemine, mida tähendab koeraga koos elamine ja mida see otsus endaga päriselt igapäevaelus kaasa toob.

Selle programmi käigus kulub sul igal nädalal tund kuni paar, et vaadata videoid, lugeda kursuse materjale, analüüsida oma soove ja võimalusi ning otsida vajadusel lisainfot. Kui su soov koer võtta on tõsine, siis ei tohiks see sind ära hirmutada, sest koera võttes hakkab sul aega kuluma paar tundi päevas.Võtaks koera programmi läbimise järel saad teha teadliku ja vastutustundliku valiku, kas sul on praegu ressursse veel ühe sinu hoolitsust, aega ja tegelemist vajava elusolendi jaoks.


linda-robert-snLpcS1RdwA-unsplash.jpg

Alguses oli unistus, siis on soov. 

See kõik on aga alles algus...


Kui otsustad koera võtta, järgneb umbes 10 aastat, ehk umbes 3650 päeva, ehk pea 88000 tundi kooselu intelligentse ja tundliku isiksusega.


Iga koer on erinev. Iga koer on unikaalne isiksus, keda mõjutavad nii geenid kui keskkond.

Koer, kelle sel korral enda koju tood, ei ole nagu su lapsepõlvekoer või nutikas koer filmist. Ta on kordumatu isiksus! 


Oled sa mõelnud, miks mõned inimesed paistavad nautivat isegi võrdlemisi raske iseloomuga koeraga koos elamist?

Oled sa mõelnud, kuidas õpitakse oma koeraga koos elama?

Milliseid nõudmisi esitab see inimestele, kes koeraga elavad?

Millest sõltub see, kui kerge sul oma koeraga suhtestumine saab olema?

Millest sõltub see, kui kerge või raske saab sul koerapidamine olema? 


Võtaks koera programmi käigus hakkad neid vastuseid nägema.


Võtaks koera programm aitab sul selgust saada, mida tähendab päriselt koeraga elamine ning kas selline elu sulle ja su perele sobib.


Mille poolest Võtaks koera eriline on?


Paljud koeravõtmisele pühendatud infomaterjalid alustavad sellest, kuidas luua kontakti kasvataja või varjupaigadga. Mõned materjalid aitavad sul leida milline koeratõug sulle sobib ja kuidas kasvatajaga kontakti leida.


Võtaks koera programmis teed aga täisringi peale kõigile olulistele teemadele, millega peaksid tegelema enne koera võtmist. Alustad endast ja oma soovidest, uurid koerte, tervise, kasvatajate ja varjupaikade kohta. Analüüsid oma ressursside olemasolu, kusjuures ma ei räägi ainult rahast! Lõpetuseks jõuad aga jällegi ringiga oma soovi juurde tagasi.

See on sinu otsus, mis mõjutab sind ümbritsevate elusolendite elu ja heaolu!


Selgus enda põhjustes annab sulle võimaluse elada koeraga koos õnnelikku elu ka siis, kui ette tuleb ootamatusi.


Alusta koolitusega kohe!

Kes õpetab?


Ma olen Kristina Mägi ja olen viimased 15 aastat tegelenud koeraomanike koolitajana. Mu missiooniks on pakkuda kaasaegset teadusuuringutel põhinevat looma- ja inimsõbralikku koolitust.

Ma olen koolitanud umbes 4000 koera ja inimest. Minu loodud Kutsikate eelkool ja Kodukoera põhikoolitus on olnud ülipopulaarsed programmid juba viimased 15 aastat!

Need olid Eestis esimesed omalaadsed programmid, mis väljusid nö kuulekuse ja muu koeraspordi süsteemist ning keskendusid koerte ja inimeste igapäevastele vajadustele.

Kristina ja Nina

Minu loodud koolitused sobivad sulle siis, kui sulle meeldib asju põhjalikult uurida ja mõista, miks asjad just nii on, nagu on. Avatud mõtlemine, analüüsimine, rõõm avastustest - need käivad Hea Koera koolituste juurde.


Kliendid on tunnistanud, et minu koolitused on muutnud nende elu! Nad ei osanud uneski näha, et koeraga elu võib nii nauditav olla! Nad polnud kuskilt saanud nii selget sõnumit sellest, et iga koer on unikaalne isiksus, kelle aktsepteerimisega ja kellega koostöö ning usalduse loomisega tuleb suurim rahulolu. 


"Ma usun, et koertest hoolides saame muutuda paremateks inimesteks. Investeerides oma aega ja vaimujõudu koera tundmaõppimisse ja temaga arvestamisse; temaga vastastikuse mõistmise loomisesse ja talle eluks vajalike oskuste õpetamisse, toimub muutus meis endis. Töö, mida me igapäevaselt koeraga teeme koera eest hoolitsedes, tekitab suhtlemisharjumused, mis kanduvad üle ka mujale valdkondadesse. Me muutume arvestavamaks ka kaasinimeste suhtes. Võidame nii meie kui meie lähedased. 

Ma usun, et muutub vaid see, kes seda tahab. Muutus on hirmutav, sest meil pole garantiid sellele, kuhu välja jõuad. Seda, kui sügavaks võib kujuneda sinu ja su koera suhe, on sinu usu küsimus ja sinu teha.

Ma usun, et armastus ja siiras huvi on käimapanev jõud õppimiseks. Kui sa kellestki tõeliselt hoolid, siis tahad temast kõike teada ja mõista, kuidas saad tema vajadustele vastata.Võtaks koera programmis aitan sul juba enne koera võtmist samm-sammult välja selgitada, kas koerainimeseks olemine on midagi sinu jaoks või kujuneks kooselu koeraga aastatepikkuseks kannatuseks nii koera, sinu kui su pere jaoks. 

Kellele see koolitus mõeldud on?


Võtaks koera sobib nii inimesele, kes on kindlalt otsustanud võtta koera, ent täpselt veel ei tea, kuidas valida ja milleks valmis olla. Aga sama hästi sobib programm inimesele, kel on tulnud mõte, et "äkki võiks...võtta koera??" aga samas on väike kõhklus, et mida see endaga kaasa toob.

Võtaks koera aitab sul jõuda selgusele, kas koeravõtmise plaaniga tasub edasi minna või ei. Mina esitan küsimusi ja pakun materjale, et juhtida su mõtteid õiges suunas, aga vastused saad leida ainult sina!Äkki saab ilma? Kas mul on tõesti koolitust vaja enne koera võtmist?


Koeri on ju läbi aegade peetud, varem pole koeravõtuõpetusi vajalikuks peetud...


Mnjah, varasematel aegadel ei peetud oluliseks ka kätepesu! ;) Varasemate aegade normaalsed käitumised lähtusid tolleaegsetest teadmistest. Tänapäeval teame koerte kohta tohutult palju rohkem kui isegi 20 aastat tagasi!

Sa oled langetamas otsust oma järgneva 10-15 aasta aja-, raha- ja vaimujõu kasutamise osas, ning kui otsusest sõltub ühe elusolendi elu (sõna otseses mõttes). Siin ei piisa lootusest, et ehk läheb kõik hästi.

Nii pikaajaline pühendumine on vaja hoolikalt läbi kaaluda, et teha õige otsus nii enda, koera kui pereliikmete suhtes.


Koeri on ligi 400 erinevat tõugu, aretatud väga erinevateks ülesanneteks. Põlvkondadepikkune aretustöö mõjutab nende käitumismustreid siiani sõltumata sellest, millised on sinu plaanid koeraga. Milliste kriteeriumide alusel otsustada? Küsimus pole ainult selles, kas koer võtta, vaid ka selles, kes ja kust võtta?

Õppimine kui avastamine ja aktiivne mõttetöö


Kas praeguses eluetapis võtta koer?

Kas soov koera saada on sügavalt läbitunnetatud vajadus või pigem emotsionaalne vastus mõne toreda koera nägemisele? 

Kas sa suudad 10-15 aasta jooksul pakkuda koerale head kodu?

Miks koeral sinu juures hea elada oleks?

Selgus tuleb siis, kui sa töötad süsteemselt läbi kõik olulisemad tahud, mis koeraga elamisse puutuvad.Otse elust


See programm on koostatud töötavate pereinimeste vajadusi ja küsimusi silmas pidades. Teemad, mille kallal tööle hakkad, on viimase 15 aasta jooksul koerainimeste kodusid külastades kuuldud-nähtud küsimused ja probleemid.

Mõned kliendid olid hädas koera mõne käitumisega, ent mõned kaalusid tõsiselt koerast loobumist. Mis neid sinnani viis? Ja kuidas sellist tagajärge ära hoida?

Siin on päris inimeste päris teemad . 


Programmi eesmärgiks on aidata sul selgusele jõuda nii endas kui selles, kust ja millist koera võtta.

Ainult sina saad leida õige vastuse!


Sina oled unikaalne ning see hetk, kus sa praegu oma elus oled, on samuti unikaalne. Ainult sina ise saad leida oma õige vastuse. Selleks tuleb aga targalt punkte ühendada ning leida vastused küsimustele, kas üldse, kas praegu ja millist koera võiks võtta. Mina aitan sind küsimustega - mina aitan sul ühendada neid punkte, mis sind koeraga elu ette kujutada ja selleks ette valmistada aitavad.

Kui need vastused on käes, siis saad vaadata, kuidas koeravõtmise protsess käib ning millistest levinumatest "ämbritest" tasub mööda astuda. Sellele aitab kaasa programmist saadav põhjalik ettekujutus koera maailma ja ka koeramaailma telgitaguste osas.


Ükskõik, kas programmi lõpus otsustad koera võtmise protsessi jätkata või ei, saad olla kindel, et oled praeguses hetkes langetanud enda jaoks õige ja läbikaalutud otsuse.

"Ma tean, et tahan koera võtta! Mu ainsad küsimused on keda ja kuidas?"


Tore, et sa oled endas nii kindel! Ka nende küsimustega tegeleme siin programmis. Kuidas leida head kasvatajat ning mida kasvatajatelt küsida? Kuidas on varjupaigast koera võtmisega? Kas võtta segavereline või puhtatõuline koer? Mille põhjal otsustada ühe või teise valiku kasuks? Selge pilt saabub programmi käigus!
Võtaks koera võtab liiga palju aega...


Võtaks koera programm nõuab sinult 1-2 tundi nädalas. Koer nõuab minimaalselt 1-2 tundi iga päev.

Kui sa kaalud tõsiselt koera võtmist, siis sa pead õppima aega vabastama koera jaoks.


Liiga palju tööd?


Pole vahet, kas plaanid võtta haruldase tõukoera, kes maksab terve kuupalga või varjupaigast vaid mõnekümne euro eest. Koer on koer ja igal koeral on vajadused sõltumata tema soetamishinnast. Iga koera tuleb õpetada inimühiskonnas elama. Koerale on vaja õpetada terve hulk vajalikke oskusi, mis võtab esimese aasta jooksul ilmselt pea kogu sinu vaba aja ning suure hulga raha ning edaspidi võib-olla vaid 1/5 kõigist ressurssidest ;)

Fakt on aga see, et sul on vaja õpetada teisest liigist looma ja selleks pead ise palju õppima. See võtab nii aega, vaimset ressurssi kui ka raha märkimisväärsetes kogustes.
Liiga keeruline?


Ära muretse! Programm on üles ehitatud nii, et sul oleks mõnus kulgeda ühelt oluliselt küsimuselt järgmisele ning ei tekiks uppimise tunnet!

Igal nädalal on uus teema, kus on videoloengud, kirjalikud materjalid lugemiseks ja tööraamat oma mõtete kirja panemiseks

Igal nädalal tegeled ühe suurema küsimuse kallal. Et näha, milliste teemadega tegeleme, loe edasi!

Mida ütlevad Hea Koera koerainimesed koeravõtmisest

Kadri ja Rufus
Küsi nõu ja uuri tausta

Enne koera võtmist on ikka väga oluline võimalikult palju infot koguda ja selleks ka suurema kogemusega ja asjatundjamate abi paluda.

Vähemalt sama oluline on ausalt enda jaoks vastata küsimused ja selgitada lahti mis on koeraga kooselus sellist, et ilma ei saa.


Millist elu ma soovin koos koeraga elada? Millest olen valmis loobuma ja miks? Mis mind kahtlema paneb? Mis hirmutab või ärevust tekitab? Millisest infost puudust tunnen? Kust seda leian?


---Kadri

Pikk tee kutsikani


Paus ilma koerata oli umbes kümme aastat ja seekord /.../ saime abikaasaga aru, et meil on selleks nüüd tõesti aega ja kõik võimalused, et pakkuda koerale head ja turvalist kodu. Ka meie tee kutsikani oli langetatud otsusest alates pikk, ligikaudu kolm aastat.


Ta on olnud meie jaoks igas mõttes väljakutse, sest ilmselgelt kujutasin ma endale ette rahulikult kulgevat kannatlikku kutsikat, aga kõik on olnud hoopis vastupidi, aga ma olen nii, nii rahul, et just tema meile sattus, sest ta pole lasknud mul jääda mugavustsooni, vaid on pannud mind temaga pidevalt tegelema. Kindlasti ei oleks ma üksi hakkama saanud, vaid mul on hea meel, et olen abi saanud kui olen seda küsinud.-- Piret

Miks koer?


Minu jaoks on nii imeline, et eri liigist olendid, koer ja inimene, saavad omavahel suhelda! Ma ei osanud algul ise nii mõelda, ent praeguseks muidugi, kui side oma koeraga on nii tugev ja saab minna ainult veel tugevamaks.

-- Kristin

Tutvu programmiga


Kuna koeravõtuga kaasneb inimestel alati palju küsimusi, ehitasin programmi suurte küsimuste ümber, mille alla saab liigitada enamiku väiksemaid küsimusi, mida minult kunagi on küsitud.


 1. Austad küsimusega, miks sa üldse koera tahad? (1. MIKS?)
 2. Mida tähendab igapäevaelus see, kui võtad enda koju teisest liigist olendi, kes on kiskja ja kelle maailmakogemus erineb olulisel määral meie omast (2. KES?)
 3. Kuivõrd mõjutab igapäevaelu, koera käitumist ja tervist tema tüüp ja tõug. (3. KEDA?)
 4. Kust koer võtta? Variante on ju mitmeid - kasvataja, naabri ups-pesakond, Soovi kuulutus või varjupaik. Kellega üldse ja kuidas alustada kontakti? Kuidas ära tunda kutsikavabrikuid ja miks neist hoiduda? jm (4. KUST JA KUIDAS?)
 5. Milliseid väliseid ressursse vajad koera pidades - olgu selleks raha, abikäed või elukeskkond. (5. MIDA?)
 6. Koerad on tundlikud sotsiaalsed loomad, seetõttu on olulised ka meie sisemised kvaliteedid. Seega - milliseid hoiakuid ja suhtumisi on vaja, et võiksite koos õnnelikku elu elada? (6. MILLISED?)
 7. Ja viimaks küsid endalt, miks sa peaksid koera võtma? (7. KUIDAS SIIS JÄÄB?)
 8. Boonused


Muuhulgas käsitleme küsimusi:

 • Millised on su ootused koos koeraga elamisele? Mida see peaks sulle pakkuma? Mida koerale?
 • Mida me teame koertest?
 • Miks pole mõistlik valida koera vaid välimuse järgi?
 • Mida on kindlasti vaja teada koerte tervisest enne koera võtmist?
 • Millest see möll paberiteta tõukoerte teemal?
 • Aeg, raha, meelerahu ja karvarullid toanurkades... Miks mõned koerainimesed paistavad olevat rahulolevad ja teised sugugi mitte?

Kuigi iga mooduli põhiküsimus on lühike, on iga küsimuse juures olulised nüansid, mida sügavuti läbi uurida.

Lisaks 8- nädalasele kursusele saad mitmeid boonuseid, mis annavad sulle võimaluse koeravõtuga kaasnevatesse teemadesse veelgi enam süveneda.
Lisaks suurepärasele programmile saad veel järgmised boonused!


 1. Liitumine Võtaks koera suletud grupiga, et saaksid kaasõppijatelt tuge ja neile oma kogemusi ja tuge pakkuda
 2. Töölehed iga tunni kohta, mis aitavad sul kodutöödest maksimumi saada.
 3. Nimekiri tegevustest, mida uurida, küsida, teha, kui plaanid koera võtta
 4. Mida võiks igaüks teada varjupaigakoertest?- videointervjuu varjupaigatöötajaga
 5.  Kuidas leida head kasvatajat? - soovitused kogenud koerainimestelt ja kasvatajatelt ja nimekiri küsimustest, mida kasvatajalt küsida
 6.  Et lastest ja koertest saaks head sõbrad - Mida pidada silmas, kui koju tuleb koer? Kuidas valmistada lapsi ette koera tulekuks?
 7. Koera koolitamisest. - "Ma tahan oma koera oma käe järgi kujundada" on lause, mida varjupaigatöötajad ja kasvatajad ikka ja jälle kuulevad. Miks "oma käe järgi" sageli ei tööta? Mida pidada silmas, kui valida koolitajat? Millal koolitusega alustada? jpm


Uus vaatenurk, uued vaated

Kui sa muudad oma kohta ruumis, siis võivad avaneda täiesti uued vaated, kuigi ruum on sama ja asjad, mida näed, on samad.


Võibolla oled sa korduvalt mõelnud sel teemal, käid oma mõtetes justkui ringiratast.

Või sa tunned, et sul on mõningates olulistes punktides asjad segaseks jäänud - oled näinud küll oma koertega sõpru, ent sa ei kujuta ikkagi päriselt ette, mismoodi see elu koeraga välja näeb ja mida see näiteks 3 väikese lapse vanemale tähendab.

Või armastad küll koeri ja igal võimalusel suhtled nendega, aga samas tunned, et tegemist on suure vastutusega ja sa peaksid koertest enne rohkem teadma, kui üks selline oma koju tuua.


Võtaks koera programmis saad kindlasti juurde uut põnevat infot ning saad ka hulgaliselt võimalusi seda uut infot oma peas oleva varasema teadmiste- ja hoiakute võrguga siduda.

Ühendame punkte, et tekiks uus selge pilt!
Koeravõtt on tõsine asi!

See on tõsist pühendumist nõudev ettevõtmine, mis võib pakkuda sulle arvutult õnnehetki või keerata sinu elu pea peale järgnevaks 10-15 aastaks!

Muutus, mida koeravõtt endaga kaasa toob, on suur ja hõlmab sinu elu erinevaid aspekte!
Unistused saavad teoks!

Mina usun, et kõik head unistused, mille nimel me töötame, saavad omal ajal teoks.

Koeraunistus on paljudel meist juba lapsest saati. Ja kui sa nüüd mõtled, et kas nüüd või mitte kunagi, siis võib tunduda veidi "ohtlik" liituda Võtaks koera programmiga. Äkki selgub, et ei peakski praegu koera võtma...

AGA

Elusolendi eest vastutamine on tõsine asi ja seda ei peaks tegema emotsiooni ajel. Seda otsust ei peaks tegema impulsiivselt, väljapressimise tõttu, haletsusest või muul põhjusel. Isegi, kui praegu ei osutu olema parim aeg koeravõtuks, võib see aeg tulla 1 või 3 aasta pärast!

Pole aus panna koera ootele ja kannatama, sest "ma NII tahtsin koera, aga mul on tööl praegu niiii kiire periood!" Koera ei saa ootele panna! Ta käitub viisil, mis talle omane on ja see ei sobi tavaliselt inimesele. Selline emotsiooniotsus on tavaliselt kahjulik nii koera kui inimese heaolule.


Varasemate Võtaks koera programmis osalejate tagasisidest selgus, et nende imetlus ja austus koera kui liigi ning nende vajaduste suhtes kasvas märgatavalt. Ja koos sellega ka arusaamine, et otsus koera võtta on võrreldav lapse saamise otsusega- 15 aastat hoolitsust! Ja isegi, kui osad mõistsid programmi lõpuks, et mitte praegu, olid nad veelgi kindlamad, et veidi hiljem.

Mitte praegu ei ole sama, mis mitte kunagi!


Alusta koolitusega kohe!