Zpnxirwrxsplycycmqag

Kutsikate eelkool

Harjutusi eluks inimestega ja inimeste maailmas

Palju õnne! Sul on nüüd kutsikas!


Niipea, kui kutsikas sinu koju tuleb, on tarvis, et õpiksid teda õpetama ja harjutama uute oludega, kuhu ta satub.

Sinu kutsika jaoks on see maailm uus. Kõik, mis siin kuulda, näha, haista on, on uus. Iga kohtumine inimese, linnu, teise koeraga. Esimene ujumaskäik, esimene kõnniteel kõndimine...

Kutsikal on vaja igasuguste olukordade suhtes endale pilt selgeks teha. Kas see ratastel mürisev kiiresti asi läheb minust mööda? Kas see lehviv seelik on mänguasi?

Kuidas harjutada ja õpetada kutsikat? Kuidas aidata tal kasvada enesekindlaks?
Kuidas lahendada olukordi, mis võivad kutsikas hirmu tekitada


Kutsikate eelkoolist saad teadmised ja oskused, mida ja kuidas teha, et kutsika enesekindlust maailma tundmaõppimisel kasvatada.

Nüüd on Hea Koera Kutsikate eelkoolis võimalik osaleda siis,
kui just Sinul on parajasti vaja.


Kursusele registreerudes saad kohe ligipääsu kogu kursuse materjalidele. Nii saad peale põhitõdede selgekstegemist valida teemasid selles järjekorras, nagu elu neid teile ette söödab.

Selleks, et saaksid kursusest maksimaalset kasu, filmi oma treeninguid ning jaga linke trennivideotele kursuse teemade kommentaarides. Kord nädalas vaatan videod läbi ning annan tagasisidet iga osaleja videole. Nii saad teada, et oled oma oskustega õigel teel!

Hea Koera Kutsikate eelkool on ainulaadne kutsikakool, mis tegeleb kutsikaomanike koolitamise ja väikestele kutsikatele eluoskuste õpetamisega.

Kutsikas, kes tuleb uude koju, on reeglina ilmas elanud vaid 60-80 päeva. Just nii palju neil elukogemust ongi. Sellisele kutsikale kuulekuse õpetamine on nagu imikule korrutustabeli õpetamine. Midagi jääb ju pikapeale ilmselt külge ka, aga sõltuvalt õpetamismetoodikast võime ka tõsist kahju oma õppijale teha.

Milleks siis kasutada väärtuslikku aega sõnakuulmise õpetamisele, kui võime aidata kutsikal teda ümbritsevat maailma turvaliselt tundma õppida. Sel varasel perioodil on kõige olulisem see, et kutsikas saaks palju häid kogemusi end ümbritsevast maailmast.

Kutsikate eelkoolis vaatame, kuidas doseerida erinevaid kogemusi õigesti. Ei ole nii, et mida rohkem, seda parem. Samuti vaatame, kuidas ja millal kasutada klassikalist tingimist (assotsiatiivne, tahtele allumatu õppimine) ja millal kasutada operantset tingimist (tahtele alluv, teadlik õppimine). Ükski teooria ei jää "õhku". Kogu teooria on tihedalt seotud praktiliste, igapäevaeluga seotud käitumiste ja hoiakute õpetamisega.

Õpe Kutsikate eelkoolis toimub 3 olulise osa kaudu:

  1. põhjalikud kirjalikud materjalid
  2. videonäited
  3. osalejate endi videod (nende analüüs ja tagasiside koolitajalt)


Your Instructor


Kristina Mägi
Kristina Mägi

Olen koeri armastanud kogu oma elu. Oma esimese koera, labrador Mürgli sain, kui olin 24-aastane. Temaga algas mu elu huvitavaim õppimisperiood, mis jätkub tänaseni, mil meie pere igapäevaelus lööb rõõmsalt kaasa labrador Nina. Nemad on minu õppimisteekonnal väga olulist rolli mänginud. Minu 3000+ klienti on tõuganud mind otsima lahendusi, mis aitaksid peredel oma koertega hästi aega veeta ning vastata koerte vajadustele. Minu olulisemateks õpetajateks loomatreenimise ja inimeste õpetamise vallas on olnud Kay Laurence (UK), Ken Ramirez (USA), Theresa McKeon (USA) ja Pille Valk.

Hea Koera koolitustel tahan anda tööriistad, mis aitaksid sul luua usaldusliku ja rõõmustava suhte oma koeraga. Suhte, mis põhineks vastastikusel usaldusel. Suhte, mida juhivad teadlikud ja läbikaalutud valikud kõiges, mida koeraga teed.




Course Curriculum



Frequently Asked Questions


Kellele Kutsikate eelkooli kursus mõeldud on?
Kutsikate eelkool on mõeldud inimestele, kellel kodus 2-5-kuused kutsikad. Soovitan kursusega alustada kohe, kui kutsikas koju tuleb, sest harjumine eluga oma uute inimeste juures algab sellest hetkest, kui kutsika koju tood. On oluline, et neist esimestest päevadest ehitaksid iga suhtluse kaudu temaga ka usalduslikku suhet. Kuidas seda teha erinevates olukordades ja kutsikat õpetades, see ongi käesoleva kursuse teema. Kui kutsikas on vanem kui 5 kuud, ent käitub teatud olukordades ebakindlalt või suisa arglikult, siis leiad kursuselt kasulikke näpunäiteid ka tema ebakindluse vähendamiseks ja temaga suhte tugevdamiseks.
Millal kursus algab ja lõppeb?
Saad ligipääsu materjalidele niipea, kui registreerud kursusele. Seega saad asuda õppima niipea, kui kursuse ostad.
Kui kaua säilib mul ligipääs kursuse materjalidele?
Peale kursuse läbimist on sul vaba juurdepääs materjalidele 5 kuu vältel erinevatest seadmetest (sh iOS Teachable äpist).
Kas võin jagada kursuse materjale teistele inimestele?
Koolitusmaterjalid on autoriõigustega kaitstud. Koolitusmaterjalide või selle osade reprodutseerimine digitaalselt või muul moel ei ole lubatud.

Sa oled unistanud suurepärasest suhtest oma kutsikaga! Tee oma unistus teoks ning õpi kutsika harjutamise ja õpetamise kohta Hea Koera Kutsikate eelkoolis!

Get started now!