Tartu KPK2 veebikodu

Head kombed

See kursus on neile, kes Tartus näost näkku kursusele registreerunud, ent praegu koroona ajal on tarvis põhjusel või teisel kodus koera koolitada. Siin keskkonnas on kirjalikud juhised, videod ja siia saad panna oma kodutööd, et neile tagasisidet saada.

Kui oled omandanud ligipääsu veebimaterjalidele, siis see säilib Sul 3 kuuks.

Kui oled koroona-ajal sundseisus, kus koolitusi ei saa näost näkku teha, siis säilib sul ligipääs materjalidele nii kauaks, kui distantsõpe toimub.

Sa registreerud koerakooli ja loodad, et selle tagajärjeks on sõnakuulelik koer (mida iganes see ka tähendab). Aga mida see koera jaoks tähendab? Ja mida tähendab "sõnakuulelik" sinu jaoks? Ja kuidas erineb "koostöö" "sõnakuulelikkusest"?

Ja küsimustega edasi minnes... Millised oskused on meil treeneritena vaja omandada selleks, et koerale selgelt ja arusaadavalt õpetada nõudmisi, mille täitmist me eeldame ja soovime?

Koera käitumised, millega selles moodulis tegeleme on:

 • lama
 • püsti
 • puuduta
 • toidu küsimine
 • uksest ja autost väljumine
 • enesekontrolli harjutused toidu ja mängu juures

Mida inimene kursuse käigus õpib:

 • kuidas täpselt ja oskuslikult meelitada
 • kuidas treeningut planeerida ja nõudmisi sõnastada
 • millal nõudmisi tõsta
 • kuidas saada ja säilitada tugev käitumine,
 • millised on koera vajadused erinevate käitumiste taga,
 • kuidas kasutada erinevaid markereid selleks, et suhtlemine oleks selgem
 • käitumise mõõtmine ja märkmete tegemine

Igas tunnis ja iga käitumise kohta on olemas põhjalikud kirjalikud materjalid ning hulgaliselt demovideoid. Ka sellel kursusel on oma treeningute filmimine ja videoklippide jagamine väga soovitav, et saaksid kindlasti õiged võtted kätte ning saaksid just personaalselt Sulle mõeldud tagasisidet.

Kodukoera põhikoolituse 2. moodulisse oled oodatud peale KPK1- Parem kontakt läbimist.


Your Instructor


Kristina Mägi
Kristina Mägi

Olen koeri armastanud kogu oma elu. Oma esimese koera, labrador Mürgli sain, kui olin 24-aastane. Temaga algas mu elu huvitavaim õppimisperiood, mis jätkub tänaseni, mil meie pere igapäevaelus lööb rõõmsalt kaasa labrador Nina. Nemad on minu õppimisteekonnal väga olulist rolli mänginud. Minu 4000 klienti on tõuganud mind otsima lahendusi, mis aitaksid peredel oma koertega hästi aega veeta ning vastata koerte vajadustele. Minu olulisemateks õpetajateks loomatreenimise ja inimeste õpetamise vallas on olnud Kay Laurence (UK), Ken Ramirez (USA), Theresa McKeon (USA) ja dr. Pille Valk.

Hea Koera koolitustel aitan sul omandada vajalikud teadmised ja oskused, mis aitavad sul luua koeraga usaldusliku ja rõõmustava suhte. Suhte, mis põhineks vastastikusel usaldusel. Suhte, mida juhivad teadlikud ja läbikaalutud valikud kõiges, mida koeraga teed. Järjekindla töö rõõmustavateks viljadeks on see, et saad koera usaldada, sest tead, kuidas ta käitub ning millistes oludes on ta sinuga rohkem ja millal vähem koostöövalmis. Teadliku, kannatliku ja hoolikalt elluviidud lähenemisega muudad koos tegutsemise koera jaoks meeldivaks. Su koer hakkab tahtma õppida, vastata sinu antud vihjetele, võtta sinuga koos ette põnevaid seiklusi - olgu toas või õues, linnas või maal!
See on sõprus kogu eluks! Seda tulemust olen näinud tuhandete koerte ja inimeste peal.


Course CurriculumFrequently Asked Questions


Millal Kodukoera põhikoolituse 2. moodul algab ja lõppeb?
Kui valid iseseisva õppe, siis algab koolitus sulle sobival ajal ning ligipääs kursuse materjalidele on 6 kuud. Kui valid teatud kindla alguskuupäevaga kursuse, siis kestab Kodukoera põhikoolituse 1. moodul 4 nädalat (2 videokohtumist igal nädalal) ja KPK 2.-3. moodul 8 nädalat (videokohtumine 1 kord nädalas).
Kui kauaks säilib mul ligipääs kursuse materjalidele?
Peale kursusele registreerumist on sul vaba juurdepääs materjalidele 6 kuu vältel erinevatest seadmetest (sh iOS Teachable äpist).
Mida teha, kui registreerusin valele kursusele?
Kodukoera põhikoolituse moodulid on mõeldud järjest läbimiseks. 1. moodulis paneb inimene tugeva aluse oma treenimisoskustele. Need peaksid KPK1 kursuse jooksul olema vilumuseni harjutatud, et 2. moodulis ja 3. moodulis jätkata. Koertega jätkame osade 1. moodulis alustatud käitumiste harjutamist. Selleks, et koer teaks, mida inimene temalt ootab, ei ole ilma 1. mooduli juhisteta võimalik 2. ja 3. moodulis lihtsalt poole pealt "rongile hüpata". Õppimine toimub samm-sammult. Kui registreerusid eksikombel Kodukoera põhikoolituse 2. või 3. moodulisse enne 1. moodulit, siis saada kiri [email protected]
Kas võin jagada kursuse materjale teistele inimestele?
Koolitusmaterjalid on autoriõigustega kaitstud. Koolitusmaterjalide või selle osade reprodutseerimine digitaalselt või muul moel ei ole lubatud. Küll võid sa jagada oma häid kogemusi Hea Koera koolitustelt, et ka teised huvilised võiksid siia tee leida!
Kuhu peaksin postitama lingid oma kodutööna tehtud videotele?
Kodutöö videolink kopeeri www.virtual.heakoer.com keskkonda selle tunni ja teema alla, mida su video kujutab.
Kui pikk peaks olema video, mida jagan?
VIdeo peaks olema 30 sekundit kuni 1 minut ja 30 sekundit pikk.

Meie koerad on seda väärt, et me ennast hariksime!

Nende elu on lühike, teeme selle nende jaoks heaks koos õppides!

This course is closed for enrollment.