Kuidas koera õpetamisega alustada?


Noore koera õpetamine sarnaneb algul 5000 tükiga pusle kokkupanemisega. Sul on tohutu hulk mittemidagiütlevaid väikesi värvilisi tükke, mida ükshaaval paika sättima hakkad. Hoia siht silma ees ja tee järjekindlalt tööd sinna jõudmiseks. Varu selleks aega ja kannatust!


Inimese edu tagab koera edu

Olen aastate jooksul "timminud" kursuse sisu selliseks, et nii inimene kui koer saaksid jõukohaste sammudega pidevalt edasi liikuda ja vajalike oskuste omandamisel edu kogeda.

Selleks, et treenima hakates teaksid, kuhu välja jõuda, on oluline, et a) usaldaksid programmi, mis on väga hästi töötanud ligi 3000 koera ja inimesega, b) omad üldist ülevaadet kogu kursuse sisust enne koera õpetama hakkamist c) omad ettekujutust, kuidas käitub 3 aasta pärast sinu ideaalne koer (see, keda nüüd treenima asud) .


KPK1- Parem kontakt

Selles moodulis keskendume kontakti parandamisele sinu ja koera vahel.

Enamasti tekib inimestel koeraga kontakti hoidmise teemadel mõtiskledes kujutluspilt, kus koer vaatab andunult oma inimest. Sõltumata sellest, mida inimene teeb, kas pöörab koerale tähelepanu või ei. (Kujutluspildis pole liigne jõllitamine ka ahistav :)) Miks aga koer peaks oma inimest vahtima? Kas ilusate silmade pärast? Seepärast, et käid tööl ja ostad talle igal kuul kvaliteetset toitu?

Kutsikaomanikuna võid mõelda, et su kutsikas vaatab sind niigi palju!  Kontakt sinuga on aga kahjuks kaduv, kui sa selle nimel pidevalt tööd ei tee.

Oma täiskasvanud koera vaadates võib tekkida aga lootusetus - ta niikuinii ei huvitu minust!

Aga käitumine on muutuv! Käitumised on muudetavad! Mida varem alustad, seda paremaid tulemusi saavutad!

Kontakt pole ühepoolne seisund (ja tegevus). Milline on sinu roll parema kontakti loomisel? Seda uurime Kodukoera põhikoolituses.Kodukoera põhikoolitusel õpid, kuidas oma koera õpetada talle arusaadavalt, sõbralikult ja puhtalt. 


Absoluutselt soovitan!

Väga hea ja vajalik koolitus nii väikeste kui ka täiskasvanud koerte jaoks! Paari nädalaga sain juba palju teada nii koerast, treenimisest, kui ka sellest, kuidas ISE olla hea perenaine oma koera jaoks. Tulemused on kohe nähtavad: koer on õnnelikum, mina olen palju rahulikum ning väga uhke koera üle. Koolitusel on väga toetav ja positiivne atmosfäär, mis julgustab rohkem tegutseda ning koer on lõpuks väga tänulik.

Absoluutselt soovitan!

--Julia--


Kursuse kava

  Sissejuhatus Kodukoera põhikoolituse 1. moodulisse
Available in days
days after you enroll
  1. tund - Enne, kui hakkad koera treenima
Available in days
days after you enroll
  2. tund
Available in days
days after you enroll
  3. tund
Available in days
days after you enroll
  4. tund
Available in days
days after you enroll
  5. tund
Available in days
days after you enroll
  6. tund
Available in days
days after you enroll
  7. tund
Available in days
days after you enroll
  8. tund
Available in days
days after you enroll
Kristina ja Nina

Tere, mina olen Kristina Mägi.


Ma olen 14 aastat aidanud koerainimestel oma koerale parem kaaslane olla.

Ma oskan kõige paremini aidata neid, kes soovivad oma koera paremini mõista. Kui ka sinu jaoks on olulised küsimused Miks? ja Kuidas?, siis saan sind ilmselt aidata.

Aja jooksul on koolituse rõhuasetus nihkunud pelgalt koerale käitumiste treenimiselt laiemaks. Nüüd on fookuses ka meie ootused koerte suhtes ja kuidas need mõjutavad meie suhet. Samuti küsimused, milliseid oskusi peaksime koertele õpetama ja miks. Mida nõuab 21. sajandi inimühiskond koertelt?

KPK1 oluline tahk on ka treenimisoskused. Need aitavad sul koeraga selgelt suhelda.

Sel kursusel aitan sul omandada:

  • teadmisi koerte ja nende õppimise eripärade kohta.
  • treenimisoskusi (jälgimis-, ajastus- , õige kinnistamise oskus)
  • koerasõbralikku mõtteviisi

See on alles algus, aga olen selle üle väga õnnelik


Minu jaoks on olulisim teadmine sellest, kui oluline on minu enda rahulikuks jäämine, kannatlikkus ning töö selle eesmärgi saavutamise nimel, et meil koeraga koostöö sujuks.

Koera vajadustele ning käitumise tagamaadele hakkasin rohkem mõlema.

Ma näen, et minuga üksi jalutades on ta rahulikum ja võtab rohkem kontakti. See on alles algus, aga olen selle üle väga õnnelik.


--Liis--


Vali Kodukoera põhikoolituse 1. moodul ning asu kohe õppima!