Yoga

Käitumine on ettearvatav ja mõjutatavKäitumist saab mõjutada. See on loomatreeneritele ja käitumisteadlastele hästi tuttav tõsiasi.


Paraku on arusaamine käitumise seaduspäradest hägune isegi paljudele õpetajatele, rääkimata lapsevanematest ja loomaomanikest.

Kui me räägime kellegi (ükskõik, kas looma või inimese) käitumisest, siis tuleb sageli ette hinnangute või tõlgenduste pakkumist. Käitumist, või veel hullem, kui inimest või looma, nähakse hea või halvana, viisaka või ebaviisakana.

Hinnangud ei aita aga soovitud muutuseni jõuda, vaid ainult hägustavad pilti.


Miks?

Kui sa tahad, et sul oleksid õnnelikud suhted nii su koerte kui teiste lähikondsetega, siis on tarvis mõista, miks nad käituvad just nii, nagu nad käituvad.

Käitumisel on alati mingi funktsioon ja käitumist saab kirjeldada. Ja käitumine on muutuv ning teda saab muuta. Kuidas see kõik sinu elu muudab, seda saad õppida sel lühikesel kursusel.

Mis?

Selle kursuse käigus õpid sa käitumist uues võtmes nägema. Sa õpid:

  1. kirjeldama käitumist, mis on sageli palju raskem, kui esmapilgul paistab.
  2. otsima põhjuseid, miks ta (koer/ pereliige) nii käitub.
  3. sõnastama, milline on sinu soovitud (sobiv) käitumine ebasobiva asemel
  4. juhtima käitumist tagajärgede kaudu
  5. mõistma, et õpetamine on üks lahutamatu osa meie suhetest ja see kestab terve elu.

Kuidas?

Sellel kursusel olen sulle valmis pannud nii lugemist ja mõtlemisainet kui praktilisi ülesandeid.

Iga paari päeva tagant tuleb sulle e-maili teel meeldetuletus tulla kursusele ja avada uus teema.

Iga teema lõpus on praktiline harjutus, mida soovitan kindlasti kohe teha. Enamik ülesandeid ei võta rohkem, kui 10 minutit.

Praktiliste ülesannete tegemine on oluline täiendus teooriale. Need aitavad sul jõuda uuele tasemele.

Me kõik teame, et hea inimene olla on hea. Aga kas me oleme päriselt ka head olla suudame ja tahame? Teadmine heaks inimeseks olemise olulisusest pole sama, mis kogemus heaks inimeseks olemisest. Kogemus muudab.

Kellele?

Kursus sobib hästi igale koeraomanikule, kes tahab oma koera paremini mõista.

See on hea täiendus Kutsikate eelkooli või Kodukoera põhikoolituse kursusele, samuti misiganes koeraspordialaga tegelejale. Need teadmised ja kogemus, mille siit saad, on universaalsed põhiteadmised.
Muutus

Selle kursuse järel tunned, et pilt on hoopis selgem nii koera kui inimeste käitumist vaadates. Sul tekib süsteem, et analüüsida käitumist ning planeerida muutust, mida vajalikuks pead.

Oskus märgata

Aitäh! Ma arvan, et olulisim teadmine, mille sellelt kursuselt sain, on oskus märgata... Me peaksime oskama hinnata situatsioone läbi koera silmade ja tajuma olukorda nii nagu tema seda võiks tajuda.


-- Piret --

pilved
Kaugemale valmis vastustest

Mulle väga meeldis, et see kursus pani meid mõtlema avatult, selle asemel, et otsida valmis vastuseid.

Mõistmine, MIKS mu koer käitub teatud hetkedel viisil, oli mulle väga oluline. Ja see, kus seletatakse, kuidas soovitud käitumisi tugevamaks muuta...

Ma ütleksin,et need teadmised on elu muutvad!


-- Lea--

Kursuse sisu

  Käitumine on alati olemas
Available in days
days after you enroll
  Käitumisel on alati eesmärk
Available in days
days after you enroll
  Eesmärgi seadmine käitumise muutmisel
Available in days
days after you enroll
  Tagajärjed juhivad käitumist
Available in days
days after you enroll
  Kui kiiresti tulemused tulevad?
Available in days
days after you enroll
  Õppimiskogemus
Available in days
days after you enroll

Osale kursusel

See on alles algus...


Inimesed mõtlevad sageli, et koerakoolitus tähendab koera õpetamist. Inimese teadmised ja oskused jäävad sageli kahe silma vahele. Ometi saab tulemus olla just nii hea, kui kompetentne on õpetaja.


Inimene, kes teab, kuidas õppimine toimub, kuidas tema käitumine mõjutab koera, kuidas tema suhtumised mõjutavad koera käitumist, saavutab tulemused, mida soovib.


Nüüd, kui sul käitumise põhitõed on selged ning oled õppinud käitumist jälgima, on hea hetk hakata koera treenima ja tugevat suhet üles ehitama.Hea elu harjutused on programm, mis aitab sind siis, kui sul on kodus 2-5-kuune kutsikas, aga ka siis, kui sul on kodus täiskasvanud koer, kes reageerib maailmale keskmiselt tugevamalt. OIgu selleks siis hirm või erutus. Selle kursuse eesmärgiks on toetada ja õpetada sind, kuidas kujundada oma koera suhe maailmaga rahulikuks ja turvaliseks.

Kodukoera põhikoolitus on neile noortele ja täiskasvanud koertele, kellega soovitad saavutada paremat kontakti. Kodukoera põhikoolituse moodulid on järjest läbimiseks.

Kursus algab 1. moodulist.

Best friend,  ©2020 Kristina Mägi